آفرینش‌های ادبی و جشنواره‌های داستان نویسی

 تا آنجا که من خبر دارم جشنواره اوسانه سی سانه جالبی اش در این است که این جشنواره با هزینه شخصی زوج نویسنده زلمی باباکوهی و مریم محبوب و تلاش داستان نویسان بلخی همه ساله در شهر مزار شریف برگزار می‌شود. در این زمینه داستان نویسان مزار شریف هریک شان در بالندگی و شکوفایی هنر داستان نویسی تاثیر نیکی دارند.

در هفتمین دور جشنواره اوسانه سی‌سانه، امسال، سهراب سروش، زهرا نوری و مریم رضایی مقام اول، دوم و سوم را احراز کردند. در این جشنواره ذکی رحیم‌پور و سیدعلی کریمی مورد تقدیر گرفته‌اند که بدین وسیله به این داستان نویسان، به حامیان مالی جشنواره و به تمامی دست اندرکاران این جشنواره و به جامعه ادبی فارسی دری زبانان تبریک می گویم.

در جشنواره راه ابریشم که این جشنواره از سوی خانه‌ داستان‌بلخ به حمایت دانشگاه امریکایی- آیو وا راه‌اندازی شده است، مقام نخست داستان نویسی به فاطمه خاوری،

مقام دوم به عبدالواحد رفیعی و مقام سوم به عباس آرمان تعلق گرفته است که صمیمانه ترین تبریکات خویش را به برندگان، به خانه داستان بلخ و حامیان اقتصادی این جشنواره تبریک می‌گویم.

اما در تهران، جشنواره حماسه گل‌سرخ در شعر برگزار شد که دوستان من هریک حسین حیدربیگی شاعر و داستان نویس مقام اول، محسن سعیدی مقام دوم و محمد مهدی احمدی مقام سوم را از آن خودشان کردند. همچنین از هریک از دوستان شاعرم صادق دهقان، روح الله روحانی و  حسن ابراهیمی تقدیر به‌عمل آمدند که به هریک از دوستان شاعر خود تبریک می‌گویم.

سال 1393 با جشنواره های آدبی و هنری پایان خوشی داشت. در سال بعدی امید است که وضعیت بهتر و خوب تر شود.

------------------------------------------------- کپی بدون ذکر منبع جایز نیست.

/ 0 نظر / 37 بازدید